Electrolux Bulaşık Makinesi Kullanım Tavsiyeleri

Bugün, en etkili bulaşık makinelerimiz 12 litre su harcamaktadır, bu da son 10 yılda %37'lik bir tasarrufa denk gelmektedir. Bulaşık makineleri, normal tüketim yapılan bir evde elde yıkamayla kıyaslandığında su tüketimini % 80'e kadar azaltabilir.

Tuz kullanımı
Tuz miktarınızı yerel su sertlik seviyesine göre ayarlayın. Bu neden önemlidir? Çünkü bulaşık makinenizin bulaşıkları mükemmel şekilde yıkamak için belli bir seviyede su sertliğine ihtiyacı vardır.

Otomatik program
Bulaşıklar için hangi programın uygun olduğuna karar vermenize gerek yok; bırakın bu kararı sizin yerinize bulaşık makineniz versin. Bulaşık makinesi, içindeki bulaşığa ve kirlilik seviyesine göre zamanı, sıcaklığı, suyu ve enerjiyi ayarlayacak ve bulaşıkların mümkün olan en iyi şekilde yıkanmasını sağlayacaktır. Bardaklar ve tencereler için 45°C'den 70°C'ye kadar bir sıcaklık değişimi uygundur.

Fuzzy Logic
Bulaşık makinesi, Fuzzy Logic özelliğini kullanarak makinenin yükünü belirleyebilir. Süre ve su kullanımı da buna göre belirlenir; böylece gereğinden fazla su kullanılmamış olur. İçiniz rahat olsun; tam dolu da yıkasanız yarım dolu da yıkasanız bulaşık makinesi kendini buna göre ayarlayacaktır. 

Yıkama işleminin sonunda makinenizi kapayın. Bekleme modunda bırakmanız gereksiz enerji kaybına neden olur.