Electrolux Çamaşır Makinesi Kullanım Tavsiyeleri

Çoğu insan hala sıcak suyun temizlediği inancı içinde; daha fazla sabunlu su, daha beyaz çamaşırlar. Çamaşırlarınızı 60°C'nin altında bir sıcaklıkta yıkayın ve deterjanınızın düşük sıcaklıkta en iyi sonucu verdiğinden emin olun. Deterjan dozunuzu çamaşır miktarına, kirin türüne ve derecesine göre ayarlayın. Deterjan dozunu yerel su sertlik seviyelerine göre ayarlayın. Yerel su işleri idaresinden tavsiye alabilirsiniz. Lekeler üzerinde ön yıkama yapılarak çamaşır yıkama işlemi daha düşük sıcaklıklarda yapılabilir.

Detay İçin

Electrolux Bulaşık Makinesi Kullanım Tavsiyeleri

Bugün, en etkili bulaşık makinelerimiz 12 litre su harcamaktadır, bu da son 10 yılda %37'lik bir tasarrufa denk gelmektedir. Bulaşık makineleri, normal tüketim yapılan bir evde elde yıkamayla kıyaslandığında su tüketimini % 80'e kadar azaltabilir.Tuz miktarınızı yerel su sertlik seviyesine göre ayarlayın. Bu neden önemlidir? Çünkü bulaşık makinenizin bulaşıkları mükemmel şekilde yıkamak için belli bir seviyede su sertliğine ihtiyacı vardır.

Detay İçin

Electrolux Buzdolabı Kullanım Tavsiyeleri

Buzdolabınızı koyacak gölge bir yer bulun. Düzenli olarak bakım yaptırın. Yiyeceklerinizi dondurmak için yeni bir yaklaşım benimseyin. Bu ipuçları buzdolabınızın enerji performansını etkileyebilir. Cihazınızı serin bir yere koyarak ve fırın, radyatör gibi ısı kaynaklarından ya da doğrudan güneşe maruz kalmaktan koruyarak ciddi boyutta bir enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Detay İçin